Strona główna » Pnącza » Hedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cm
Hedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cm
Hedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cmHedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cm

Hedera bluszcz biało-zielone odporne na mróz - sadzonki 40 cm / 60 cm

Dostępność:Niedostępny - OutOfStock

Czas wysyłki:3 do 5 dni roboczych

Koszt wysyłki:od 24,99 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 24,99 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan magazynowy:

Stan produktu:Nowy

Gwarancja:Gwarancja Producenta

Transport:

Dostawa:

Cena: 17,42 zł / szt.

Chwilowo niedostępny

dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Instrukcje sadzenia
  • Nawożenie i Pielęgnacja
  • Uprawa roślin
  • Recenzje produktu (0)
Bluszcz biało-zielony całkowita wysokości 40-60 cm
ODPORNA NA MRÓZ !

NASZE SADZONKI HEDERY SĄ PRZEZNACZONE DO OBSADZEŃ ZEWNĘTRZNYCH NIE SĄ TO SADZONKI KTÓRE CZĘSTO SĄ MYLONE Z BLUSZCZEM DOMOWYM KTÓRY NIE NADAJE SIĘ NA ZEWNĄTRZ PONIEWAŻ PRZEMARZA.

Bluszcz hedera jest to przepiękne pnącze które latem i zimą zdobi nasz ogród dzięki temu jest często kupowanym pnączem. Hedera jest mało wymagający i bardzo efektowny dzięki swoim zimową porą zielono-białym liściom. W ogrodzie może się wspinać po ogrodzeniach, murkach czy pniach starych drzew, a także być wykorzystywany jako roślina okrywowa.

Bluszcz hedera jest to pnącze samoczepne, wytwarzające grube i mocne pędy, które mogą się płożyć po podłożu lub wspinać na podpory, drzew, konary, płoty. Bluszcz może osiągnąć wysokość 20 m. , Liście bluszczu są zielono-białe, skórzaste, zwykle o długości 5-10 cm. Kwiaty są niepozorne, obupłciowe, zwykle są zapylane przez muchówki.

Warunki uprawy;
- długowieczny i odporny na niekorzystne warunki,
- wymaga próchnicznych, wapiennych i dostatecznie wilgotnych gleb,
- stanowisko półcieniste, znosi też bardzo silne zacienienie,
- najlepiej rozrasta się pod koronami drzew i tworzy w takich warunkach zwarte kobierce, szczelnie pokrywające glebę,
- doskonale zimuje pod warstwą śniegu i co najważniejsze, może być uprawiany także w okolicach o surowych zimach !
- chcąc okryć bluszczem ściany nie powinniśmy kierować pierwszych pędów od razu na ścianę, powinny one rozrosnąć się na ziemi i wzmocnić roślinę, zazwyczaj w 2 lub 3 roku bluszcz sam zacznie się wspinać na podpory, aby szybciej uzyskać efekt pokrycia powierzchni, można kilka razy w roku uszczykiwać wierzchołki pędów,
- nadaje się do uprawy w pojemnikach

HEDERA BLUSZCZ BIAŁO-ZIELONE ODPORNE NA MRÓZ Rodzaj rośliny bluszcz

Bluszcz Hedera idealnie nadaję się do przyozdobienia swojego domu, płotu, ogrodzenia, dzięki swoich młodych, giętkich łodygach, na których wytwarzają się czepne korzenie. W Polsce często spotykany w ogrodach, parkach, lasach. Wytwarza grube i mocne pędy. Ma zimno-zielone, skórzaste i lśniące liście.

Dzięki gęsto osadzonym liściom, bluszcz nadaje się do zasłonięcia mało efektownych ścian. Dzięki tym cechom jest jednym z najczęściej rozpowszechnionych pnączy.
Bluszcz Hedera nie należy do wymagających roślin. Dobrze odnajdzie się w stanowisku ocieniony, jak i nasłonecznionych. Dobrze znosi suszę. Rośnie dość szybko, jest za to bardzo długowieczny.

Bluszcz znakomicie nadaje się na pergole, płoty czy mury sam bardzo dobrze obczepia się.
Bluszcz hedera bardzo ładnie prezentuje jako wypełnienie siatki ogrodzeniowej dzięki umiejętności przyczepiania się nie trzeba jego przywiązywać do ogrodzenia.
Bluszcz hedera znakomicie nadaje się zasłonięcie miejsc gdzie nic niech rosnąć nawet trawa czego zaletą jest to że nie trzeba kosić sam się rozchodzi po ziemi a zimową porą jest zielony.

Znakomicie nadaje się dekoracje na dom dzięki czemu jest w słoneczne dni chłodniej.
HEDERA BLUSZCZ BIAŁO-ZIELONE ODPORNE NA MRÓZ Rodzaj rośliny bluszcz

REALNE ZDJECIE HEDERY ROBIONE PÓZNYM LATEM

WAŻNE:
BLUSZCZ ZIELONO-BIAŁY W OKRESIE JESIENNO-ZIMOWYM W NATURALNY SPOSÓB LIŚCIE NIE MAJA ŻYWEGO KOLORU MOGĄ POJAWIAC SIĘ BRĄZOWE KROPKI A KOŃCÓWKI LIŚCI BRĄZOWIEJĄ JEST TO SPOWODOWANE MNIEJSZĄ ILOŚCI ŚWIATŁA O TEJ PORZE ROKU.

Rosliny są wyciągane z donic ponieważ twardy plastik tylko kaleczył wysyłane drzewka, korzenie roślinki są wkładane do woreczka z ziemią na czas transportu.
Instrukcje sadzenia
1 Wykopujemy dołek, zawsze większy od korzeni rośliny.
2. Wlewamy wiadro wody (około 10 litrów) do wykopanego dołka - jak roślina jest mniejsza to oczywiście mniej lejemy wody.
3. Wkładamy roślinkę i zasypujemy ziemią.
4. Ważne: roślina ma być na środku wykopanego dołka oraz ziemia ma być delikatnie ubita wokół pnia drzewka/krzaczka.
5. Nie dajemy żadnego obornika i nawozu pod korzenie ponieważ może tylko popalić młode pędy korzeniowe.
6. Na koniec podlewamy roślinę (około 10 litrów wody) - w okresie obfitych opadów nie trzeba tak obficie podlewać po posadzeniu.
7. Jeżeli drzewko jest małe, dobrze jest wbić obok palik zabezpieczający.
8. Jeżeli sadzimy rośliny w polu lub na otwartej przestrzeni dobrze jest drzewko zabezpieczyć siatką przeciw dzikiej zwierzynie.
9. Po zakończeniu sadzenia trzeba delikatnie roślinę nawozić nawozem granulowanym wieloskładnikowym posypując wokół rośliny garstkę na 1 roślinę czyli +- 1 czubata łyżka od zupy.
10. Po posadzeniu w okresie suszy podlewamy raz dziennie a nawet rano i wieczorem.
11. Po tygodniu od sadzenia jest dobrze zapobiegawczo wykonać oprysk od grzyba Topsinem a za 14 dni dobrze jest opryskać również zapobiegawczo od robaka Mospilanem, ten środek jest tani i bardzo dobry ponieważ jest to środek który działa w wysokich temperaturach oraz głęboko wnika w roślinę i ją dobrze zabezpiecza od szkodników.
12. Rośliny w okresie wiosennym w naturalny sposób nie mają liści dzięki czemu lepiej znoszą czas przewozu , natomiast w okresie jesiennym rośliny w naturalny sposób mają już liście przebarwiające się na żółto, czerwono brązowo lub już ich tez nie mają – po prostu roślina zaczyna przygotowywać się do odpoczynku zimowego.
Nawożenie roślin
Do zasilania roślin możemy stosować nawozy organiczne (naturalne) oraz mineralne (o zróżnicowanym składzie). W okresie wiosennym rośliny potrzebują nawozów zasobnych w azot, późnym latem i jesienią nawozimy je mieszankami potasowo-fosforowymi (w odpowiednich dawkach).

Nawożenie drzewek
Wiosenne nawożenie azotem młodych drzewek owocowych należy zastosować na przełomie marca i kwietnia. W roku pierwszym oraz drugim 50 g azotu, w trzecim i czwartym - 80 g. Na glebach lekkich w sadzie owocującym należy zastosować od 60-120 kg azotu na hektar. W dawkach: 1/3 w marcu, 1/3 po kwitnieniu, 1/3 po 20 czerwca.

Nawożenie krzewów
Nawozy azotowe stosujemy tylko do końca czerwca, później już tylko te zawierające fosfor i potas. Stosowanie: Nawozy mineralne stosuje się na wilgotną glebę, rozsypując granulki lub proszek wokół roślin i delikatnie przekopując grabkami z wierzchnią warstwą gleby. Następnie nawóz i glebę trzeba dobrze podlać.

Pielęgnacja roślina
Pielęgnacja roślin to szereg ważnych czynności mających wpływ na ich prawidłowy rozwój. Dwa podstawowe zabiegi to podlewanie oraz nawożenie. Zarówno dawka nawozu jak i wody musi być dopasowana do wymagań konkretnego gatunku. W skład pielęgnacji wchodzi też przycinanie rozrastających się gałęzi drzew i krzewów. Ma ono między innymi na celu usunięcie chorych pędów i pobudzenie rośliny do rozwoju. Ważne zabiegi to również ściółkowanie, przesadzanie i usuwanie chwastów.a
Dzikie pędy     
Nie tworzą dzikich pędów.
    
Nawadnianie    
Zwykle rośliny w pojemnikach podlewa się raz dziennie za wyjątkiem cytrusów, które lubią suchsze ziemie.
    
Nawożenie    
Na wiosnę wystarczy jednokrotne nawożenie nawozem pełnoskładnikowym, który należy wprowadzić bezpośrednio do ziemi. Najlepszym nawozem jest ten o długotrwałym działaniu, ponieważ dostarcza roślinie substancje odżywcze jedynie podczas dostatecznie wysokich temperaturach i według potrzeb rośliny.   
Od początku sierpnia już nie należy nawozić, żeby rośliny mogły przygotować się do zimy w pełni rozwinięte!
    
Ochrona roślin   
Główną przyczyną chorób roślin uprawianych w pojemnikach jest nieodpowiednie stanowisko, które może być zbyt wilgotne i zacienione. W przypadku ataku mszyc lub przędziorków należy zastosować odpowiednie preparaty chemiczne. Identyczne kroki należy podjąć w przypadku pojawienia się mączniaka na fuksjach.
    
Okres sadzenia     
Najlepszą porą na sadzenie i przesadzanie jest wczesna wiosna.
    
Przycinanie    
Przed zimowaniem pędy roślin warto lekko przyciąć. Po okresie zimowym i chłodnym, kiedy pojemniki z roślinami zostaną przeniesione na świeże powietrze należy je przyciąć do pożądanych kształtów. Latem zalecamy nie przycinać, ponieważ rośliny mogłyby stracić swoją naturalną urodę.

    
Sadzenie    
Zastosować należy dostatecznie duże donice. Dno powinno mieć otwory i warstwę drenażową, żeby nadmiar wody mógł swobodnie odpływać. Wielkość donicy powinna być zawsze wprost proporcjonalna do wielkości rośliny. Niemal wszystkim roślinom pojemnikowym powodzi się w gliniasto – próchniczej ziemi. Najlepiej jest użyć gotowych mieszanych substratów. Dobra ziemia do sadzenia jest droższa, ale tylko mając najlepszą glebę można osiągnąć pożądany efekt!
    
Uprawa i pielęgnacja roślin
Rośliny do pojemników, które nie są zimoodporne np. agapant (Agapanthus), agawa, bieluń (Datura), dracena, eukaliptus, wawrzyn, mirt, oleander, fígowiec (Ficus carica), palma, granatowiec, rozmaryn, juka (Yucca) itp. zalecamy latem uprawiać na zewnątrz, na świeżym powietrzu i suchym miejscu osłoniętym przed wiatrem. Jedynie aukuba (Aucuba) i fuksja lubią półcieniste lub cieniste stanowiska.
    
Zapylanie    
W niniejszym poradniku temat zapylania opisany jest wyłącznie w przypadku drzew owocowych.
    
Zimowa ochrona    
Warunkiem dobrego przezimowania roślin pojemnikowych jest ochrona przed mrozem, przewiewne i niezbyt ciemne pomieszczenie, w którym zostaną umieszczone rośliny w okresie październik - kwiecień, a w regionach zagrożonych dłuższymi przymrozkami aż do maja. Podlewać należy według potrzeb, aczkolwiek bryła ziemna w żadnym wypadku nie może wyschnąć. Im cieplej jest w pomieszczeniu do przezimowania, tym większe zapotrzebowanie na wodę. Zimując w zbyt ciepłym, zamkniętym pomieszczeniu, rośliny mogą zostać zaatakowane przez tarczniki lub bawełnice. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji należy zastosować odpowiedni preparat.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.

Zgadzam sięNie zgadzam się