Dostępność:Dostępny - InStock
Czas wysyłki:3 - 5 dni roboczych
Koszt wysyłki:od 60,00 zł
Stan magazynowy:
Stan produktu:Nowy
Gwarancja:Gwarancja Producenta
Transport:
BUKSZPAN KOLUMNOWY ŻYWOPŁOT PAKIET 10 SZTUK
SADZONKA Z GOŁYM KORZENIEM ODPORNY NA WARUNKI KLIMATYCZNE
WIELKOŚĆ SADZONKI 50-70 CM
Uwaga:
Bukszpany po zimie mają wyblaknięte liście co jest naturalne w tym okresie z biegiem wydłużających się dni wiosennych, większej wilgotności i nawożenia liście zaczną nabierać żywego zielonego koloru.
Bukszpan jest to zimozielony krzew o drobnych, ciemnozielonych liściach. Doskonale znoszą cięcie i formowanie, często są sadzone w formie niskich, strzyżonych, bardzo regularnych żywopłotów. Żywopłoty takie, ciągnące się setkami metrów wspaniale odgradzają nasze działki.
Ze względu na niskie wymagania, bukszpan sprawdzi się także w ogrodzie mniej wymagających osób, ponieważ nawet bez specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych będzie zieloną ozdobą w każdej porze roku naszego przydomowego ogrodu, wspaniale nadaje się do oddzielania od sąsiadów jak i na parkingach.
Bukszpany nadają się do uprawy nawet w ogrodzie zacienionym i niezbyt żyznym podłożu. Są mało wymagające i w zasadzie można uprawiać je wszędzie. Tak samo rozwijają się w słońcu i półcieniu. Z tego względu są idealne na żywopłoty i obwódki praktycznie wszędzie tam, gdzie znajdziemy dla niego miejsce.
Bukszpan najlepiej czuje się w ziemi żyznej i lekko wilgotnej. Te krzewy ozdobne niezbyt dobrze reagują na bardzo mokre i ciężkie podłoże. Ziemia powinna być jednak lekko wilgotna. Bukszpany lepiej czują się w zasadowym podłożu. Jeśli zacznie kwaśnieć, rośliny żółkną i marnieją wtedy odkwaszamy ziemie podsypując np.: wapnem lub dolomitem.
Bukszpan bardzo ładnie prezentuje się w donicach na tarasach i balkonach, gdzie nie ma się dużo miejsca i czasu na pielęgnacje ogrodu.
Bukszpan bardzo ładnie prezentuje się w donicach w rożnych formach kanciastych jak i okrągłych.
Nawożenie bukszpanu robimy dwa-trzy razy w roku pierwszy w marcu drugi koniec maja można trzeci raz już na koniec sierpnia, ale już nawozem jesiennym z małą zawartością azotu (azot tylko powoduje wzrost) -dlaczego taki nawóz -ponieważ nawóz jesienny daje roślinie składniki mineralne potrzebne do lepszego przetrwania tego okresu i powoduje właściwe ukorzenienie rośliny.
Doskonale nadaje się nawóz do bukszpanów niekoniecznie drogi np. biopon do żywopłotów lub inny wieloskładnikowy nawóz do roślin.
Szkodniki które atakują to ćma bukszpanowa którą zwalcza się poprzez oprysk środkiem owadobójczym mospilan lub Decis i najlepiej z dodatkiem mydła potasowego co powoduje lepkość przez co oprysk dłużnej znajduje się na roślinie.
Domowym mydłem potasowym i tanią alternatywą jest dodanie do oprysku płynu do zmywania -też spełnia to zadanie.
Bukszpan jest rośliną, która łatwo formuje się, aczkolwiek bardzo ładnie prezentuje się w naturalnej kompozycji przez co nie potrzebuje żadnych zabiegów pielęgnacyjnych co jest cenione przez osoby nie mające czasu na zajmowanie się ogrodem
W ogrodzie można z bukszpanu robić różne formy od kanciastego żywopłotu po przeróżne formy, wspaniale nadaje się do robienia naturalnej altany w ogrodzie do takiej budowy jednak potrzeba około 20 sztuk roślinek.
Dla bardziej wymagających i lubiących prace w ogrodzie z bukszpanu naprawdę można zrobić tanim kosztem wspaniały ogród, który będzie cieszył oko przez cały rok.
Żywopłot z bukszpanu tniemy pod kontem (dwa pierwsze zdjęcia z prawej strony zaznaczone u góry zielonym ptaszkiem) dlaczego -ponieważ roślina stojąca pionową musi być przycięta pod kątem, żeby światło wszędzie docierało w przeciwnym razie nie będzie się wszędzie tak ładnie rozwijała po prostu będzie na dole mniej miała liści.
Sadzenie bukszpanu na żywopłot tak żeby był on gęsty i ładny powinno się na jeden 1m długości i szerokości 50 cm sadzić krzyżowo 10 sztuk.
Żywopłot z bukszpanu: jak założyć i ciąć. Bukszpan dobrze rośnie w cieniu i jest mało wymagający, jeśli chodzi o podłoże. Idealnie nadaje się na żywopłoty i obwódki.
Żywopłot z bukszpanu: cięcie. Pierwszy raz wykonujemy cięcie bukszpanu po posadzeniu, gdy widać, że rośliny się przyjęły (jeżeli były sadzone późnym latem – zrobić to dopiero w marcu następnego roku). W kolejnych latach żywopłot z bukszpanu należy ciąć w lipcu lub sierpniu, gdy pędy przestają rosnąć, albo wczesną wiosną, gdy nie grożą już przymrozki. Jeżeli dwa cięcia w sezonie nie wystarczają, by utrzymać zamierzony kształt żywopłotu, można ciąć częściej.
Towar doskonale zapakowany na czas transportu: pakowany w pudło, korzenie umieszczone w wilgotnej ziemi bez donicy, ponieważ donica kaleczy pozostałe rośliny podczas transportu. Roślinki są włożone razem do worka foliowego a wszystko owinięte specjalną folią
Jednym z najciekawszym oraz najbardziej polecanym na naszych ogrodów jest budleja Dawida. Jest to niezbyt duży krzew zakwitający w połowie lata. Kwiaty zebrane w duże kolby są chętnie odwiedzane przez motyle oraz różne owady zapylające. Budleja występuje w trzech barwnych odmianach, białej, niebieskiej i różowej. Wymaga dużo ciepła dla siebie i osłoniętego stanowiska.
Ciekawą rośliną jest też dereń Kousa. W czasie kwitnienia jest widoczny z daleka. Warte uwagi są również kalmie szerokolistne. Te krzewy są uważane za jedne z najbardziej odpornych i wytrwałych roślin ogrodowych. W naszym klimacie są w pełni mrozoodporne.
Swoim wyglądem na pewno zachwyci Was perukowiec podolski w sklepie mamy zarówno czerwoną odmianę jak i zieloną. W czasie kwitnienia krzew wygląda naprawdę zachwycająco. Warto też sprawdzić pięknotkę Bodiniera. Dopiero po opadnięciu liści wygląda naprawdę ciekawie. Jej owoce przybierają barwę fioletową i są widoczne z daleka.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
![]() | Kontrolowana jakość! Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa |
Kontrolowana jakość! Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa ![]() |